MIT KS
Fillimi / Institucionet / Zyrtarët e Junikut bënë homazhe në nderim të 22 vjetorit të sakrificës së familjes Jashari dhe të gjithë të rënëve për liri

Zyrtarët e Junikut bënë homazhe në nderim të 22 vjetorit të sakrificës së familjes Jashari dhe të gjithë të rënëve për liri

Komuna e Junikut në kujtim të rezistencës së 5, 6 dhe 7 Marsit të vitit 1998 të familjes Jashari, të komandantit legjendar Adem Jashari dhe të gjithë të rënëve, me homazhe pranë lapidarit në Qendër të Junikut nderoj sakrificën e tyre për liri.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari Ramosaj, priti në takim Ministrin e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë Ramë Likaj

Në kuadër të vizitave në të gjitha qytetet e Kosovës, Ministri i Arsimit Shkencës dhe ...