driloni com
vipa
vala – old
Fillimi / Lajmet / Enver Hoxhaj thotë së Kosova është në kilometrin e fundit para se të lëvizë pa viza drejtë zonës Schengen
Hoxhaj thotë së Kosova është në kilometrin e fundit para se të lëvizë pa viza drejtë zonës Schengen

Enver Hoxhaj thotë së Kosova është në kilometrin e fundit para se të lëvizë pa viza drejtë zonës Schengen

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka përfunduar vizitën zyrtarë në Bruksel, ku në agjendë temë kryesore ka pasur liberalizimin e vizave. Në një postim në rrjetin social Hoxhaj tha se Kosova është në kilometrin e fundit para se të lëvizë pa viza drejtë zonës Schengen, duke aluduar në rezultate pozitive nga takimet e djeshme. Gjatë vizitës, Hoxhaj ka takuar komisionerin Hahn, Avramopoulos, raportuesin për Kosovën në Parlamentin Evropian, Igor Soltes, raportuesen për viza për Kosovën, Tania Fajon, si dhe zyrtarë të tjerë të lartë të institucioneve të Bashkimit Evropian.

Kontrolloni gjithashtu

Sot shënohet 19 vjetori i masakrës në burgun e Dubravës të kryer nga nga forcat ushtarake e policore serbe

Sot shënohet 19 vjetori i masakrës në burgun e Dubravës të kryer nga forcat ushtarake e policore serbe

Me rastin e shënimit të 19-vjetorit të masakrës së Dubravës, sot (e martë) nga ora ...