Haradinaj - Mustafës: Në tri vitet e qeverisjes tënde janë rritur bastoret dhe kazinot, ne do t'i vëjmë nën kontroll ato

AAK-ja me asnjë çmim, nuk do të pranojë të jetë pjesë e Qeverisë Mustafa

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, pas përhapjes së lajmeve gjoja afrim me koalicionin qeveritar ka bërë të ditur se me asnjë çmim, nuk do të jetë pjesë e Qeverisë Mustafa. Qëndrimi parimor dhe i vendosur i AAK-së, sipas komunikatës së kësaj partie, për të kundërshtuar keqqeverisjen dhe për ta bërë opozitarizmin sipas parimeve që e udhëheqin këtë parti, i ka çuar peshë disa mediume të sponsorizuara, herë nga njëra e herë nga pala tjetër, që të fabrikojnë rrena se si AAK po hyn në qeveri! “Ky reagim s’ka të bëjë me këto mediume e as me sponsorët e tyre, por është sqarim për opinionin publik. Prandaj fushata e rrenave, nuk do të mund ta dëmtojë më partinë, sepse qytetarët po i shohin vlerat e secilit. Me këtë qeveri do të shihemi vetëm në zgjedhjet të cilat  s’mund t’i ndalë askush, thuhet mes tjerash në kumtesën e AAK-së.

Kontrolloni gjithashtu

Përplasja në mes të kryetares, Vjosa Osmani dhe kryekuvendarit, Glauk Konjufca, vë në dukje tensionet institucionale në Kosovë

Tensionet në mes ty dy institucioneve më të larta të shtetit të Kosovës dolën në …