Ministri i Brendshëm, Agim Veliu raporton sot para Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes për kasafortën

Agim Veliu: Lumir Abdixhikut, iu ka dashur të kalojë një vit që ta pranojë se Vjosa Osmani nuk është kryetare e të gjithëve

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës,  Agim Veliu, ka thënë se kryetarit të kësaj partie, Lumir Abdixhikut, iu ka  dashur të kalojë një vit që ta pranojë se Vjosa Osmani nuk është kryetare  e të gjithëve.  Ai tha se me presidenten ka vetëm një komunikim institucional. Shumë normale kjo. Derisa e bëri presidente kishte komunikime të përditshme. Një kryetare që ka ardhur në pushtet nën petkun e Vetëvendosjes  dhe e përkrahur nga disa deputetë të LDK-së të ndikuar nga Lumiri, pra pa konsensus të gjerë, nuk mund të jetë e të gjithëve!  Nuk është për t’u habitur pse Vjosa sillet ndaj Lumirit, sepse e ka kapërcyer lumin. Askush nuk ka pritur se do të ndryshojë Vjosa, që ka shkëlqyer si politikane përçarëse dhe konfliktuoze, deri në përpjekjen për shkatërrimin e partisë, e cila e rriti  dhe e ngritit ka shkruar, Agim  Veliu.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti: Vetëvendosja ka garuar në zgjedhjet e fundit me platformën për punësim dhe drejtësi, jo për rritje pagash

Kryeministri, Albin Kurti, ka thënë sot para deputetëve, në Kuvend,   se pakoja për përballje me …