Fillimi / Lajmet / AKR-ja ka mohuar zërat se do të tërhiqen nga lista e LDK-së
AKR-ja i ka siguruar katër vende në Kuvend, pritet shpejt të konfirmohet edhe i pesti

AKR-ja ka mohuar zërat se do të tërhiqen nga lista e LDK-së

Aleanca Kosova e Re ka mohuar zërat sipas të cilëve ky subjekt politik do të tërhiqet nga lista zgjedhore e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Kandidati për deputet nga AKR, Jetlir Zyberaj, ka thënë se njoftimet sipas të cilave Aleanca Kosova e Re do të tërhiqet nga lista e LDK-së për shkak të pakënaqësisë, janë të pavërteta. Ai ka theksuar më tutje se nuk ka pakënaqësi me listën zgjedhore të dorëzuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, në të cilën janë përfshirë disa kandidatë të AKR-së.

Kontrolloni gjithashtu

Parlamenti Evropian: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme, njohja nga të gjitha shtetet e BE-së do të ishte në dobishme

Parlamenti Evropian: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme, njohja nga të gjitha shtetet e BE-së do të ishte në dobi të paqes

Me 50 vota për, dhjetë kundër dhe nëntë abstenime, Komisioni për politikë të jashtme i ...