MIT KS
Fillimi / Lajmet / Albulena Haxhiu e ripërserit qëndrimin e Vetëvendosjes se nuk do të heqin dorë nga pozita kryetarit të Kuvendit
Albulena Haxhiu thotë së është fat i madh që qytetarët nuk i besojnë Thaçit dhe nuk i marrin seriozisht deklaratat e tij

Albulena Haxhiu e ripërserit qëndrimin e Vetëvendosjes se nuk do të heqin dorë nga pozita kryetarit të Kuvendit

Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu ka ripërsëritur qëndrimin e partisë që i takon, se nuk heqin dorë nga pozita e kryekuvendarit. Në seancën konstituive të legjislaturës së shtatë të Kuvendit të Kosovës, me propozim të partisë se saj kryetar i Kuvendit është zgjedhur Glauk Konjufca, i cili ka marr 75 vota, duke përfshirë dhe ato të LDK-së. Haxhiu e ka theksuar se për subjektin politik të cilës ajo i takon kërkesa për shkarkimin e Konjufcës është e pa pranueshme dhe se Vetëvendosje nuk do të lëshojë nga kjo pozitë.

Kontrolloni gjithashtu

Myftiu i kosovës, Naim Tërnava e viziton Bashkësinë Fetare Islame të Republikës së Maqedonisë së Veriut

Myftiu i kosovës, Naim Tërnava e viziton Bashkësinë Fetare Islame të Republikës së Maqedonisë së Veriut

Një delegacion i lartë nga Kryesia e Bashkësisë Islame e Kosovës i udhëhequr nga myftiu ...