KEK
Fillimi / Lajmet / Andrej Plenkoviq: Me trishtim të madh morëm lajmin për aksidentin, jemi me familjet e viktimave
Andrej Plenkoviq: Me trishtim të madh morëm lajmin për aksidentin, jemi me familjet e viktimave

Andrej Plenkoviq: Me trishtim të madh morëm lajmin për aksidentin, jemi me familjet e viktimave

10 persona kanë humbur jetën si pasojë e një aksidenti të rëndë trafiku që ndodhi mëngjesin e sotëm në territorin e Kroacisë, saktësisht në autostradën e Brod-it. Përpos viktimave nga ky aksident janë lënduar mbi 30 persona. Ministri i Shëndetësisë në Kroaci, Vili Berosh dhe Drejtori i Mbrojtjes Civile, Dami Trut veçse kanë arritur në vendin e ngjarjes. Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviq ka reaguar lidhur me tragjedinë. “Me trishtim të madh morëm lajmin për aksidentin e një aksidenti në afërsi të Brod-it, ku humbën jetën 10 persona. Ne jemi me familjet e viktimave dhe autoritetet e Kosovës dhe njerëzit të cilëve u shprehim ngushëllimet tona më të thellë. Shpresojmë që pasagjerët e lënduar të shërohen. Për shkak të aksidentit të tmerrshëm, unë fola me ministrin e Brendshëm Davor bozinoviq dhe ministrin e Shëndetësisë, Vilja Berosh. Ata tashmë janë nisur drejt vendit të ngjarjes për t’u njohur me të gjitha rrethanat e aksidentit dhe për të ofruar kujdes shëndetësorë për të gjithë pasagjerë te plagosur”, tha ai.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti: Kosova nuk ka çfarë të fsheh nga paslufta kemi qenë nën administrimin ndërkombëtarë

Albin Kurti ka mohuar se Qeveria e Kosovës është e gatshme të hapë arkivat e UÇK-së, pavarësisht çka kishte thënë më parë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mohuar se Qeveria të cilën ai e drejton është ...