Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / Apostolova: Serbët që kanë marrë më shumë vota në zgjedhje duhet të jenë pjesë e qeverisë së ardhshme
Apostolova: Serbët që kanë marrë më shumë vota në zgjedhje duhet të jenë pjesë e qeverisë së ardhshme

Apostolova: Serbët që kanë marrë më shumë vota në zgjedhje duhet të jenë pjesë e qeverisë së ardhshme

Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka thënë se pret që Qeveria e Kosovës të formohet sa më shpejt në mënyrë që të rifillojë dialogu Kosovë-Serbi. Ajo ka thekson se serbët që kanë marrë më shumë vota në zgjedhje duhet të jenë pjesë e qeverisë së ardhshme. Apostolova ka ripërsëritur se BE-ja pret heqjen e taksës prej 100 për qind ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina. Ajo, ka theksuar se Bashkimi Evropian është këtu për të lehtësuar dialogun midis Prishtinës dhe Beogradit.

Kontrolloni gjithashtu

Ambasadorët e Quintit: Ne nuk mbështesin asnjë subjekt të veçantë politik në negociatat e tyre

Shtetet e Quintit kanë bërë të ditur se nuk mbështesin asnjë subjekt apo kandidat në negociatat politike

Shtetet e Quintit, në një deklaratë të përbashkët, kanë bërë të ditur se nuk mbështesin ...