KEK
Fillimi / Lajmet / Arbër Shehu: Me marrjen e dozës së tretë të vaksinës anti-Covid niveli i antitrupave dhjetëfishohet
Arbër Shehu: Me marrjen e dozës së tretë të vaksinës anti-Covid niveli i antitrupave dhjetëfishohet

Arbër Shehu: Me marrjen e dozës së tretë të vaksinës anti-Covid niveli i antitrupave dhjetëfishohet

Arbër Shehu, hulumtues shkencor në universitetin John Hopkins, ka thënë se vaksinat Moderna dhe Pfizer kanë efektivitet për mbrojtje ndaj virusit të paktën për 24 javë. Megjithatë, Shehu thotë se niveli i antitrupave shkon duke rënë, andaj pas hulumtimeve, është rekomanduar që pas muajit të tetë të merret doza e tretë, e cila dhjetëfishon nivelin e antitrupave. Ai bëri thirrje për bartje të maskës dhe distancë sociale, pasi siç tha ai, edhe të vaksnuarit mund ta bartin virusin COVID-19.

Kontrolloni gjithashtu

Një delegacioni i Ministrisë së Mbrojtjes së FSK-së mori pjesë në takimin vjetor me delegacionin e Forcave të Armatosura të Gjermanisë

Një delegacioni i Ministrisë së Mbrojtjes së FSK-së mori pjesë në takimin vjetor me delegacionin e Forcave të Armatosura të Gjermanisë

Një delegacioni i Ministrisë së Mbrojtjes dhe i FSK-së mori pjesë në takimin vjetor bilateral ...