Lulzim Basha

Basha: I falënderoj demokratët për braktisjen që i bënë Berishës për të mbuluar skandalin e tij nga “non grata” amerikane

Kryetari  i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha iu drejtua demokratëve përmes një interviste televizive me disa mesazhe dhe  falënderoi të gjithë ata demokratë që u distancuan, kur u bënë dëshmitarë të dhunës në protestën e thirrur më 8 janar nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Basha tha se, “mesazhi i parë i drejtohet demokratëve që sot ndihen të turpëruar nga skenat e dhunës, barbarisë, të orkestruara e zbatuara nga mendja e sëmurë e Sali Berishës që u përpoq të bënte realitet atë që paralajmëroi, se nëse PD s’do të kthehej në bunker për të, atëherë PD nuk meritonte të ekzistonte”. Është koha të jemi afër njëri-tjetrit, të themi të vërtetat siç janë bazuar në fakte. I falënderoj demokratët për braktisjen reale që i bënë Berishës për të mbuluar skandalin e madh për t’u mbrojtur nga “non grata” amerikane. Falënderoj ata që u thirrën si fasadë dhe kur panë që kriminelët nisën dhunën, u distancuan. Ajo nuk është PD, është dhuna e një njeriu që është në dëshpërim, e që këtë ankth, do t’ia faturojë shqiptarëve. Është koha të rimëkëmbemi nga rrënojat e 8 janarit. Një PD ashtu siç e duan shumica e shqiptarëve, një parti normale, të hapur ndaj shoqërisë dhe halleve të qytetarëve”.

Kontrolloni gjithashtu

Përfaqësuesit e Qeverisë, BQK-së dhe të Trustit takohen sot për të diskutuar zbatimin e Ligjit për Rimëkëmbjen

Sot, në Prishtinë pritet të mbahen protesta për lejimin e tërheqjes së një përqindjeje të mjeteve të Trustit pensional

Sot, në orën 12.00 në Prishtinë pritet të mbahen protesta  për lejimin e tërheqjes së …