kek
Airport Adem Jashari
valamobile
MIT
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Bekim Jashari: SHBA-ve u jemi mirënjohës për gjithçka që kanë bërë për ne shqiptarët dhe Kosovën
Bekim Jashari: SHBA-ve u jemi mirënjohës për gjithçka që kanë bërë për ne shqiptarët dhe Kosovën

Bekim Jashari: SHBA-ve u jemi mirënjohës për gjithçka që kanë bërë për ne shqiptarët dhe Kosovën

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari së bashku me delegacionin amerikan të Lutjeve të Mëngjesit dhe me disa nga deputetët të Kuvendit të Kosovës, ka bërë homazhe në Kompleksin Përkujtimor “Adem Jashari” në Prekaz. Ai ka thënë se SHBA-ve u jemi mirënjohës për gjithçka që kanë bërë për ne shqiptarët. “Së bashku me delegacionin amerikan të Lutjeve të Mëngjesit, kryesuar nga kongresisti Randy Hultgren, dhe me disa nga deputetët e Parlamentit të Kosovës, në homazhe në Kompleksin Përkujtimor “Adem Jashari”, në nderim të heroizmit dhe sakrificës së Jasharëve. Shteteve të Bashkuara të Amerikës u jemi përgjithmonë mirënjohës për gjithçka që kanë bërë për ne shqiptarët në përgjithësi, e për Kosovën në veçanti, duke na u gjendur pran në momentet më të rënda. Jemi të nderuar me respektin që miqtë tanë amerikanë i bëjnë Komandantit Legjendar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Adem Jashari dhe dëshmorëve tjerë të Prekazit heroik”, ka shkruar Jashari.

Kontrolloni gjithashtu

Më 29 maj përurohet autostrada “Arbën Xhaferi”, po atë ditë protestohet për mbylljen e disa rrugëve lokale në këtë autostradë

Më 29 maj 2019 përurohet rruga “Arbën Xhaferi”, po atë ditë protestohet për mbylljen e disa rrugëve lokale në Kaçanik

Ministria e Infrastrukturës ka bërë të ditur se më 29 maj të këtij viti autostrada ...