Ambasadori i SHBA-së, Greg Delawie: Shfuqizimi i Speciales e largon Kosovën nga Evropa dhe SHBA-ja

Delawie: Bëni numrat në Kuvend dhe zhbllokoni situatën politike sa më shpejtë që të jetë e mundur

Ambasadori amerikan Greg Delawie ka uruar besimtarët e fesë islame për festën e kurban Bajramit, duke i uruar me krijimin e sa më të shpejt të institucioneve të Kosovës. Ai u ka bërë thirrje krerëve politikë që ta zgjidhin sa më shpejtë çështjen e numrave në kuvend.

“Përshëndetje qytetar të nderuar, janë bërë 2 muaj që nga përfundimi i zgjedhjeve nacionale, mendoj se nuk është bërë mjaft për votuesit kosovarë të cilët votuan për zgjedhjen e institucioneve. Unë u bëj thirrje të gjithë politikanëve që t’i bëjnë numrat në Parlament dhe ta zhbllokojnë situatën politike sa më shpejtë që është e mundur. Qytetarët kosovarë meritojnë më shumë, më shumë se kaq dhe nuk ka arsye të presin më. Urime festa e kurban Bajramit të gjithëve”, është shprehur Delawie.

Kontrolloni gjithashtu

Ravi Batra: Kryeministri, Edi Rama, ka goditur padrejtësinë djallëzore kundër Kosovës dhe Hashim Thaçit, nga Gjykata Speciale

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shprehur gëzimin dhe urimin e tij për Kosovën pasi iu hap rruga për anëtarësim në KiE

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shprehur gëzimin dhe urimin e tij për Kosovën pas …