KEK
Fillimi / Lajmet / Blerta Deliu-Kodra: Betimi i Bërnabiqit dhe kabinetit të saj ishte zotim për konflikt dhe jo për paqe
Blerta Deliu-Kodra: Betimi i Bërnabiqit dhe kabinetit të saj ishte zotim për konflikt dhe jo për paqe

Blerta Deliu-Kodra: Betimi i Bërnabiqit dhe kabinetit të saj ishte zotim për konflikt dhe jo për paqe

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra, ka reaguar ashpër për betimin provokues që bëri mbrëmë kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq, e po ashtu edhe kabineti i saj. Teksti i betimit përfshinte fjalë ku përmendej Kosova, e cila cilësohej si krahinë e Serbisë, e po ashtu zotime se “e njëjta do të ruhet”. Ndërsa Deliu me anë të një postim ka thënë se betimi i kryeministres serbe ishte zotim për konflikt dhe jo për paqe. Ajo ka shtuar se kjo ngjarje nuk guxon të kalohet pa vërejtjen e ndërkombëtarëve.

Kontrolloni gjithashtu

Edi Rama: Shqipëria mund të marrë të gjitha llojet e vaksinave që dalin në treg, ashtu si të gjitha shtetet në botë

Edi Rama: Shqipëria mund të marrë të gjitha llojet e vaksinave që dalin në treg, ashtu si të gjitha shtetet në botë

Kryeministri, Edi Rama, tha se Shqipëria mund të marrë të gjitha llojet e vaksinave që ...