IKSHPK

Brenda 24 orëve janë raportuar edhe gjashtë raste të vdekjes me Covid-19, duke e çuar në 416 numrin e të vdekurve nga ky virus

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK, janë testuar gjithsej 494 mostra të marra nga ShSKUK-ja, gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren dhe laboratorët privatë, prej të cilëve rezultojnë 141 raste pozitive me virusin korona. Brenda 24 orëve janë raportuar edhe gjashtë raste të vdekjes  duke e çuar në 416 numrin e  përgjithshëm të vdekurve nga ky virus, gjatë gjashtë muajve. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 219 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 7.562 raste, kurse numri i rasteve aktive është 3.708.

Kontrolloni gjithashtu

Zoran Milanoviq, ka konfirmuar mbështetjen e vendosur të Kroacisë për hyrjen e Shqipërisë në Bashkimin Evropian

Kryetari i Kroacisë,  Zoran Milanoviq, ka konfirmuar mbështetjen e vendosur të vendit të tij  për …