KEK
Fillimi / Lajmet / Server: Francës dhe Holandës duhet t’i vijë turp për mënyrën se si vepruan me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Serwer: Dialogu Kosovë - Serbi mund të dështojë, është mirë të priten zgjedhjet në SHBA, nëse fiton Bideni

Server: Francës dhe Holandës duhet t’i vijë turp për mënyrën se si vepruan me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Eksperti amerikan për Ballkanin, Danilel Server i pranishëm në konferencën “Politika Amerikane në Ballkanin Perëndimor” ka thënë se Francës dhe Holandës duhet t’i vijë turp për mënyrën se si vepruan me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për hapjen e negociatave. “Kur erdha këtu 22 vite më parë vendi ishte në kaos total, tani vendi ka lulëzuar, tani ju keni përmbushur kriteret për të futur në BE. Francës dhe BE t’i vije turp se si vepruan me ju. Tani angazhohuni ndaj kërkesave, ju mun të përparoni ende edhe pa negociatat. Vonesa nuk duhet të ndikojë në gjëra të tjera”, ka thënë ai.

Kontrolloni gjithashtu

Anthony Godfrey, Marrëveshjen në SHBA nuk e sheh si një marrëveshje ligjërisht të obligueshme por si zotim politik

Anthony Godfrey, Marrëveshjen në SHBA nuk e sheh si një marrëveshje ligjërisht të obligueshme por si zotim politik

Ambasadori i SHBA-ve në Beograd, Anthony Godfrey, ka thënë se Marrëveshjen e Uashingtonit e sheh ...