KEK
Fillimi / Lajmet / Deputeti, Andin Hoti thotë se Vetëvendosja po shpërfaq tendenca përçarëse për personalitetet kombëtare si Kadri Veseli
Deputeti, Andin Hoti thotë se Vetëvendosja po shpërfaq tendenca përçarëse për personalitetet kombëtare si Kadri Veseli

Deputeti, Andin Hoti thotë se Vetëvendosja po shpërfaq tendenca përçarëse për personalitetet kombëtare si Kadri Veseli

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga PDK-ja, Andin Hoti thotë se Vetëvendosja ka tendenca përçarëse për personalitetet kombëtare si Kadri Veseli. Ai shkruan se Dardan Molliqaj ka mungesë të edukatës, sepse Veseli nuk do të dorëzohet, meqë ai nuk është dorëzuar as para Serbisë. Kadri Veselin dhe shumë burra të këtij vendi s’ka mundur t’i  nënshtrojë Serbia në kohët më të vështira dhe më të lavdishme, prandaj para se Dardani të kukuris si këndezi se është dorëzuar Veseli, duhet së pari ta mësojë këtë të vërtetë. Reagimi  i deputetit, Andin Hoti  u publikua  pas akuzave të ish sekretarit të Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj, i cili  pa asnjë fakt relevant përhapë  akuza se SHIK’u kishte bërë qindra vrasje politike, kishte mbledhur haraç e kishte kidnapuar njerëz.

Kontrolloni gjithashtu

Krasniqi: 28 Nëntori është festë shumëdimensionale për shqiptarët

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka vizituar godinën e Lidhjes Shqiptare të ...