Dy aktivistë të Vetëvendosjes në Pejë, Etnik Lajçi dhe Arben Kurtaj i bashkohen PDK-së

Dy aktivistë të Vetëvendosjes në Pejë, Etnik Lajçi dhe Arben Kurtaj i bashkohen PDK-së

Partisë Demokratike të Kosovës, dega në Pejë sot ju bashkuan edhe dy aktivistë nga Levizja Vetëvendosje në Pejë, Etnik Lajçi dhe Arben Kurtaj. Anëtarëve të rinj Mirë se iu dëshiroi mirëseardhje, kryetari i Degës Xhavit Haliti dhe koordinatori i Degës së PDK’së Arton Muhaxheri. Etnik Lajçi i cili me profesion është mjekë i stomatologjisë u shpreh se ndjehet mirë në familjen e madhe të PDK-së duke thënë se mungesa e hapësirës dhe trajtimi i Vetëvendosjes sikur të ishte pronë e dy tre personave, na ka shtyrë që të largohemi nga ky subjekti politik.

Kontrolloni gjithashtu

Sot është një ditë e jashtëzakonshme, që nuk ishte menduar më parë, tha kryeministri, Edi Rama, në Samitin BE-Ballkani Perëndimor

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reagar lidhur me atentatin kundër, ish kryetarit amerikan, Donald Trump

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reagar lidhur me atentatin kundër, ish kryetarit, Donald Trump, …