Fillimi / Lajmet / Edi Rama: Ne të gjithë jemi jo vetëm të goditur nga e njëjta tragjedi, por edhe në nevojë për të ndihmuar çatinë e Shqipërisë
Rama

Edi Rama: Ne të gjithë jemi jo vetëm të goditur nga e njëjta tragjedi, por edhe në nevojë për të ndihmuar çatinë e Shqipërisë

Pas përfundimit të Samitit të NATO-s që është mbajtur në Londër, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në një deklaratë për medie, u shpreh se e  gjithë Evropa është e bashkuar t’i mbështesë shqiptarët pas tërmetit. Reagimet e para janë pozitive. Ne do punojmë akoma dhe më shumë. Përtej dallimeve dhe kundërshtive, Evropa është e gjitha e bashkuar t’i mbështesë shqiptarët për të kaluar këtë situatë. Po bëjmë një punë shumë intensive, kemi marrë shumë ndihma. Të mos vazhdojë historia e deklaratave në distancë. Ne të gjithë jemi jo vetëm të goditur nga e njëjta tragjedi, por nga ana tjetër të gjithë jemi në nevojë për të ndihmuar çatinë e Shqipërisë”, ka thënë Rama.

 

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari serb, Aleksandar Vuçiq thotë se nuk do të lejojë askënd ta urdhërojë se cila do të jetë zgjidhja

Kryetari serb, Aleksandar Vuçiq thotë se nuk do të lejojë askënd ta urdhërojë se cila do të jetë zgjidhja

Kryetari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se Beogradi është i gatshëm të vazhdojë dialogun me ...