KEK
Fillimi / Lajmet / Edon Ramadani: Babi im thoshte: Kur pushkët bashkohen kanë fuqi më të madhe
Agim Ramadani

Edon Ramadani: Babi im thoshte: Kur pushkët bashkohen kanë fuqi më të madhe

Është mbajtur në Prishtinë një akademi përkujtimore për nder të 17 vjetorit të rënies së heroit të kombit, Agim Ramadani. Me këtë rast ministri i FSK-se Haki Demolli tha se të rënët në këtë betejë në krye me komandantin Agim Ramadani nuk do të harrohen kurrë. Djali i heroit Agim Ramadani, Edon Ramadani citoi një amanet të babait të tij: “Kur pushkët bashkohen kanë fuqi më të madhe”. Me këtë fjalë i biri i Agim Ramadanit apeloi tek klasa politike për bashkim. Në akademi janë recituar edhe poezi të shkruar nga heroi. Agim Ramadani ka qenë njëri ndër oficerët më të njohur të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe udhëheqës i operacionit “Shigjeta”.

Kontrolloni gjithashtu

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj kritikon qeverinë për vonesën e krijimit të Komisionit për të burgosurit politik

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj kritikon qeverinë për vonesën e krijimit të Komisionit për të burgosurit politik

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj në seancën e Kuvendit të Kosovës ka ...