MIT KS
Fillimi / Lajmet / Elbasan Shoshaj, ish-pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ftohet për intervistim nga Gjykata Speciale
Behxhet Pacolli: Asgjë dhe askush nuk mund ta dëmtojë Ushtrinë Çliimtare të Kosovës

Elbasan Shoshaj, ish-pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ftohet për intervistim nga Gjykata Speciale

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati, përmes një postimi, ka bërë të ditur se i ftuari i radhës në Hagë është Elbasan Shoshaj, ish-pjesëtar i UÇK-së. Ndryshe Gjykata Speciale është duke i hetuar vetëm ish-ushtarët e UÇK-së por jo edhe forcat ushtarake e policore serbe që kanë bërë qinda masakra e mijëra krime ndaj shqiptarëve.

Kontrolloni gjithashtu

Abdullah Hoti

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti bën të ditur se ka rezultuar pozitiv në testin për virusin korona

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, përmes një shkrimi në rrjetin social, ka njoftuar se ka ...