Familja Deharit ngrit kallëzim penal ndaj kryeprokurorit Sylë Hoxha për mosveprimet e tij në rastin, Astrit Dehari

Familja Dehari ngrit kallëzim penal ndaj kryeprokurorit Sylë Hoxha për mosveprimet e tij në rastin, Astrit Dehari

Avokati i familjes Dehari, Tomë Gashi ka ngritur kallëzim penal ndaj kryeprokurorit Sylë Hoxha. Sipas njoftimit, kallëzimi penal ka të bëjë me mosveprimet e tij si person zyrtar “kryeprokuror dhe prokuror në rastin e hetimit të vrasjes së aktivistit, Astrit Dehari”. “Kryeprokurori – prokurori, Sylë Hoxha nuk ndërmorri asnjë veprim të domosdoshëm në kuadër të detyrës së tij zyrtare për të siguruar prova që do të identifikonin vrasësit e Astrit Deharit, urdhërdhënësit për vrasje dhe ata që e fshehën vrasjen e Astritit për më tepër se 4 vite”, ka shkruar Gashi.

Kontrolloni gjithashtu

Fatmir Limaj

Fatmir Limaj: Marrëveshja mes kryeministrit, Kurti dhe kryetarit serb, Vuçiq, e ka dëmtuar në mënyrë të pariparueshme Kosovën

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka deklaruar se Marrëveshja e Ohrit, e arritur në …