Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës nesër proteston

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës nesër proteston

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës ka njoftuar se nesër me datë 29 Mars 2017 e mërkurë do të mbahet një protestë e para paralajmëruar edhe me herët para të gjitha institucioneve shëndetësore të Kosovës. Sindikata ka bërë të ditur së gjatë protestës do të shpalosen kërkesat e tyre drejtuar Qeverisë së Kosovës. Protesta është paraparë të filloj në orën orës 08:00h deri ne ora 09:00.

Kontrolloni gjithashtu

Përplasja në mes të kryetares, Vjosa Osmani dhe kryekuvendarit, Glauk Konjufca, vë në dukje tensionet institucionale në Kosovë

Tensionet në mes ty dy institucioneve më të larta të shtetit të Kosovës dolën në …