Limak Kosovo
Fillimi / Institucionet / Festë në Ferizaj, KF Ferizaj siguron hyrjen në Superligë

Festë në Ferizaj, KF Ferizaj siguron hyrjen në Superligë

Pas fitores kundër  2Korrikut me rezultat 4:3,  futbollistët  e Ferizajt  ndeshjet e ardhshme do ti zhvillojnë në Raiffeisen Superligë.

Ferizaj, më në fund,  pas një angazhimi të gjithë ekipit, stafit udhëheqës, kryetrajnerit  Selmani  si dhe ndihmës dhënë nga kryetari i komunës  së Ferizajt Muharrem Svarqa dhe drejtori i DKRS-së Naim Ferati, ekipi  i futbollit  sezonin e ardhshëm do të garoi në Superligë.

Pas përfundimit të lojës, festa filloi që në stadium.  Ti bashkohet festës dhe t’i urojnë këtë sukses kishte ardhur edhe kryetari i Ferizajt Muharrem Svarqa dhe drejtori i DKRS-së Naim Ferati.

Kontrolloni gjithashtu

Piraj: “Është hapur një portë e madhe për prodhimet e mishit dhe qumështit nga Kosova drejt BE-së”

Në gazetën zyrtare të  Bashkimit Evropian është publikuar vendimi për përfshirjen e Kosovës në listën ...