KEK
Fillimi / Lajmet / Gresë Krasniqi: Donika Gërvalla na ka ndaluar që përmes MPJ-së t’ua dërgojmë pakot krerëve të UÇK-së në Hagë
Gresë Krasniqi: Donika Gërvalla na ka ndaluar që përmes MPJ-së t’ua dërgojmë gjërat esenciale krerëve të UÇK-së në Hagë

Gresë Krasniqi: Donika Gërvalla na ka ndaluar që përmes MPJ-së t’ua dërgojmë pakot krerëve të UÇK-së në Hagë

Gresë Krasniqi, bija e Jakup Krasniqit ka akuzuar ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Shvarc, se ua ka ndaluar që përmes MPJD-së t’ua dërgojnë ish-krerëve të UÇK-së në Hagë gjërat esenciale. Ajo përmes një postimi  ka shkruar se ministrja Gërvalla duhet t’ i lerë anash inatet personale. Pakot me gjëra esenciale deri tash i kem dërguar në dhomat e paraburgimit në Hagë, përmes Ministrisë së Punëve të Jashtme. Donika Shwarz, paska marrë vendim që ato pako të mos dërgohen përmes Ministrisë së saj. Ajo duhet me i lënë anash mëritë ose ministrinë që aq dobët e udhëheq ose të përgjigjet për veprimet e saj, ka shkruar Gresë Jakup  Krasniqi.

Kontrolloni gjithashtu

Enver Hoxhaj: Zgjedhja e kryetarit të ri nuk është përpjekje për ta zëvendësuar liderin e kësaj partie që është në Hagë

Enver Hoxhaj dha dorëheqjen e tij dhe të kryesisë së PDK-së deri në Konventën e 3 korrikut

Kryetari në dorëheqje i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj në një konferencë për media ...