leoni

Haradinaj: kapitullimi i Millosheviqit 20 vite me parë e ndali vazhdimin e gjenocidit, agresionit dhe spastrimit etnik

Haradinaj: Është çështje ditësh kur do ta miratojmë Projektligjin për demarkacionin me Malin e Zi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se është çështje ditësh kur do t’i kenë votat për ta miratuar Projektligjin për demarkacionin me Malin e Zi. Haradinaj është shprehur optimist se agjenda e paraparë për ratifikimin e marrëveshjes së demarkacionit do të kryhet, sipas tij një pjesë e punës ndodhi, siç është ndryshimi i Projektligjit nga Komisioni për Punë të Jashtme. I pyetur nga gazetarët se a kanë ndonjë marrëveshje me Listën Serbe, Haradinaj tha se beson se do të merren vesh edhe me komunitetet për të votuar marrëveshjen e demarkacionit. Jemi marr vesh shqiptarët, besoj do të merremi vesh edhe me komunitetet, me ato që kanë mbetur. Me rëndësi është që kjo zgjidhje përkundër faktit që është e kritikuar dhe shprehën ndryshime në këtë zgjidhje. Ka përmbajtje për korrigjim dhe korrektim ashtu siç parashihet. Besoj që kjo është ajo që na mundëson ta votojmë këtë marrëveshje, që ta votojmë të gjithë së bashku. Do të jetë çështje ditësh, besoj me votat e duhura, tha ai.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri, ka thënë se është i gatshëm të japë dorëheqje nga posti

Zeqiri: Numri i qytetarëve që po marrin pjesë në votim është shumë i vogël

Kryetari aktual i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri ka thënë se numri i qytetarëve që po …