MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Haradinaj kërkon nga Vetëvendosje dhe LDK që ta formojnë Qeverinë e të mos flitet për zgjedhje tani
Haradinaj kërkon nga Vetëvendosje dhe LDK që ta formojnë Qeverinë e të mos flitet për zgjedhje tani

Haradinaj kërkon nga Vetëvendosje dhe LDK që ta formojnë Qeverinë e të mos flitet për zgjedhje tani

Kryeministri në detyrë dhe lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka kërkuar nga Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK-ja që t’i formojnë institucionet e dala nga zgjedhjet e 6 tetorit. Këtë kërkesë, Haradinaj e ka bërë pas deklaratës se liderit të Vetëvendosjes dhe kandidati për kryeministër, Albin Kurti, i cili ka thënë se nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në për bashkëqeverisje atëherë vendi do të shkojë në zgjedhje. Haradinaj ka thënë se në këtë fazë nëpër të cilën është duke kaluar Kosova nuk është mirë të flitet për zgjedhje.

Kontrolloni gjithashtu

PDK

Grupi Parlamentar i PDK-së: Në krye të organizatës terroriste ‘Syri i Popullit’, është Glauk Konjufca

Grupi Parlamentar i PDK-së, nëpërmjet një komunikate për media ka shprehur indinjatë për shkruhet aty ...