MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Haradinaj: Kosova ka nevojë urgjente të zhvillimit ekonomik dhe kujdesit të ambientit ku ndodhet ekonomia
Haradinaj: Kosova ka nevojë urgjente të zhvillimit ekonomik dhe kujdesit të ambientit ku ndodhet ekonomia

Haradinaj: Kosova ka nevojë urgjente të zhvillimit ekonomik dhe kujdesit të ambientit ku ndodhet ekonomia

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka marr pjesë sot në konferencën “Small-Scale Innovative Ecosystems in Kosovo”, të organizuar nga ambasada e Finlandës në Prishtinë në bashkëpunim me UBT. Ai ka thënë se Kosova është para dy sfidave që i ka në vete, e që njëra ka të bëjë me urgjencën apo nevojën e zhvillimit ekonomik, presionit të madh që e kemi që të nisemi në ekonomi ose edhe të rritemi dhe e dyta është kujdesi ndaj të gjitha vlerave apo ambientit ku ndodh kjo ekonomi. Gjithashtu Haradinaj ka potencuar faktin se vendi i mirëpret këto energji që vijnë prej partnerëve në këtë rast prej BE-së, UNDP-së, prej Amerikës dhe shpresojnë që do të ndikojnë tek ne, ndërkaq dha disa të dhëna numerike se çka ndodh në Kosovë me biznese, me ato që fillojnë, sa prej tyre janë dhe të çfarë veprimtarie janë.

Kontrolloni gjithashtu

LDK dhe Vetëvendosje thonë se paratë për autostradën e Dukagjinit do të ridestinohen, AAK thotë autostrada do të ndërtohet

LDK dhe VV thonë se paratë për autostradën e Dukagjinit do të ridestinohen, AAK thotë autostrada do të bëhet

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje janë shprehur kundër ndërtimit që Autostradës së Dukagjinit. ...