MIT KS
Fillimi / Lajmet / Heiko Maas paralajmëron vizitë në Kosovë dhe Serbi, thotë se dialogu është shumë i rëndësishëm
Heiko Maas paralajmëron vizitë në Kosovë dhe Serbi, thotë se dialogu është shumë i rëndësishëm

Heiko Maas paralajmëron vizitë në Kosovë dhe Serbi, thotë se dialogu është shumë i rëndësishëm

Ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Heiko Maas, vlerësoi se është mirë që erdhi deri te vazhdimi i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, dhe njoftoi vizitën e tij në Kosovë dhe Serbi. Ai deklaroi se së fundmi është takuar me të dërguarin e BE-së për dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës, Mirosllav Lajçak, në Brelin, dhe theksoi se Gjermania do të mbetet e përkushtuar për vazhdimin e dialogut. Kreu i diplomacisë gjermane vlerëson se përveç situatës “të vështirë dhe komplekse” në rajon, tani ka pasur një shpërthim të ri të pandemisë së virusit korona.

Kontrolloni gjithashtu

Valdete Daka: Mjetet që nuk janë harxhuar nga zgjedhjet e 6 teorit iu janë kthyer buxhetit të Kosovës

Valdete Daka: Mjetet që nuk janë harxhuar nga zgjedhjet e 6 teorit 2019 i janë kthyer buxhetit të Kosovës

Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit ka shqyrtuar Raportin Vjetor të Komisionit Qendror ...