Enver Hoxhaj: Qeveria Kurti në vend se të lehtësoj barrën ekonomike të qytetarëve ,po i përgjysmon shtesat financiare

Hoxhaj: Pavarësia e Kosovës është vulosur nga vullneti dhe sakrifica e shqiptarëve të Kosovës

Zëvendës-kryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka reaguar kundër  deklaratave të kryetarit të Serbisë, Aleksander Vuçiq. Ai  ka shkruar se pavarësia e Kosovës është vulosur nga vullneti dhe sakrifica e shqiptarëve të Kosovës  dhe jo nga politika e gabuar e Serbisë! Pavarësia jonë nuk është një triumf mbi Serbinë, por një e drejtë legjitime për të ekzistuar, si qytetarë dhe si shtet”, ka shkruar Hoxhaj. Aleksander Vuçiq ka thënë sot se “pavarësinë e Kosovës e kemi vulosur vetë”.

Kontrolloni gjithashtu

Blerta Deliu-Kodra

Blerta Deliu, kritikon ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, për pjesëmarrje në fushatën zgjedhore në Maqedoninë e Veriut

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu, ka kritikuar ministren e  Drejtësisë, Albulena Haxhiu, për pjesëmarrjen e …