Airport Adem Jashari
kek
mbpzhr 2018
MIT
Fillimi / Lajmet / Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Shpejtim Bulliqi ka aderuar në Lëvizjen Vetëvendosje
Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Shpejtim Bulliqi ka aderuar në Lëvizjen Vetëvendosje

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Shpejtim Bulliqi ka aderuar në Lëvizjen Vetëvendosje

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, njëheresh ish deputet i LDK-së, Shpejtim Bulliqi ka aderuar në Lëvizjen Vetëvendosje. Kështu ka bërë të ditur kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti. “Shpejtim Bulliqi është Kryesues i Komisionit Shtetëror për Shenjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, profesor në FShMN të UP, Departamenti i Gjeografisë, si dhe ka qenë deputet në Kuvendin e Kosovës në legjislaturën e pestë. Shpejtim Bulliqi së bashku me profesorët Zejnullah Gruda e Florim Isufi ishin në krye të argumentimit shkencor për kundërshtimin e demarkacionit Thaçi-Meha që Republikës sonë ia cënoi territorin. Me Prof. Bulliqin në VETËVENDOSJE! dhe me Lëvizjen në qeverisjen e ardhshme, kufijtë e shtetit tonë do të jenë të paprekshëm”, ka shkruar Kurti.

Kontrolloni gjithashtu

Fatmir Limaj thotë se Nisma dhe partnerët e saj do të jenë befasia më e madhe pozitive e zgjedhjeve të 6 tetorit

Fatmir Limaj thotë se Nisma dhe partnerët e saj do të jenë befasia më e madhe pozitive e zgjedhjeve të 6 tetorit

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, njëherësh kandidat i koalicionit Nisma-AKR-PD për kryeministër, Fatmir Limaj, ka mbajtur ...