Airport Adem Jashari
kek
MIT
tv dielli
Fillimi / Lajmet / Bekim Jashari: Sot e kujtojmë Selman Vojvodën prijësin e protestës popullore “Demokraci kundër dhunës”
Jashari: Sot në 30 vjetorin e rënies e kujtojmë Selman Vojvodën prijësin e protestës popullore “Demokraci kundër dhunës”

Bekim Jashari: Sot e kujtojmë Selman Vojvodën prijësin e protestës popullore “Demokraci kundër dhunës”

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, së bashku me drejtorët komunalë, asambleistë, ish-luftëtarë të UÇK-së dhe familjarë kanë bërë homazhe tek varri i dëshmorit Selman Vojvoda. Jashari tha se po nderojnë kontributin e Vojvodës për lirinë e vendit. “Sot në 30 vjetorin e rënies së dëshmorit, Selman Vojvoda, prijësit të protestës popullore me moton “Demokraci kundër dhunës”, në kujtim e nderim të kontributit të tij në jetësimin e përpjekjeve tona shekullore për liri e pavarësi, bashkë me familjarë të dëshmorit, gjeneralin, Xhevahir Geci, komandantin, Jetullah Geci, gjeneral, Musa Jashari, shoqatat e dala nga lufta e UÇK-së, drejtorë komunal, asambleistë e qytetarë bëmë homazhe tek varri i tij në Llaushë”, tha Jashari.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari Thaçi deponon Kallëzim Penal ndaj Agim Bahtirit për nxitje të përçarjes, mos durimit dhe vëllavrasjes

Kryetari, Hashim Thaçi, ka paraqitur Kallëzim Penal në Prokurorinë e Shtetit kundër Agim Bahtirit të Vetëvendosjes

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deponuar Kallëzim Penal në Prokurorinë e Shtetit kundër kryetarit ...