KEK
Fillimi / Lajmet / Ka përfunduar takimi mes ambasadorëve: Donald Lu, Romana Vlahutin dhe kryetarit të PD-së, Lulzim Basha
Ka përfunduar takimi mes ambasadorëve: Donald Lu, Romana Vlahutin dhe kryetarit të PD-së, Lulzim Basha

Ka përfunduar takimi mes ambasadorëve: Donald Lu, Romana Vlahutin dhe kryetarit të PD-së, Lulzim Basha

Ka përfunduar takimi në Kryesinë e Kuvendit të Shqipërisë, mes ambasadorëve Donald Lu dhe Romana Vlahutin dhe kryetarit të PD, Lulzim Basha, për sqarimin e detajeve të draftit të reformës në drejtësi. Në përfundim të tij, Basha është larguar nga selia e Kryesisë në heshtje, duke mos bërë asnjë prononcim për mediat.  Nga të dhënat paraprake rezulton që bashkëbisedimi mes palëve të jetë mbyllur pa një marrëveshje. Në takim ishte i pranishëm edhe kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, i cili u largua pak më herët, po ashtu pa dhënë një deklaratë për mediat.  Nga ana e tij, Basha shoqërohej nga deputeti Oerd Bylykbashi, njëkohësisht negociator i demokratëve në bisedimet për reformën. (TCH)

Kontrolloni gjithashtu

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 764 raste të reja me virusin korona kurse janë shëruar 584 pacientë të tjerë

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 764 raste të reja me virusin korona kurse janë shëruar 584 pacientë të tjerë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private ...