KEK
Fillimi / Lajmet / Ka përfunduar takimi trepalësh në Bruksel mes delegacioneve të Kosovës dhe të Serbisë, nën ndërmjetësimin e Lajçakut
Ka përfunduar takimi trepalësh në Bruksel mes delegacioneve të Kosovës dhe të Serbisë, nën ndërmjetësimin e Lajçakut

Ka përfunduar takimi trepalësh në Bruksel mes delegacioneve të Kosovës dhe të Serbisë, nën ndërmjetësimin e Lajçakut

Ka përfunduar takimi trepalësh në Bruksel mes delegacioneve të Kosovës dhe të Serbisë, nën ndërmjetësimin e përfaqësuesit të bllokut evropian për dialogun, Miroslav Lajçak. Pas këtij takimi, Besnik Bislimi, kryenegociatori i ekipit kosovar, ka njoftuar se takimi i paralajmëruar për këtë muaj mes kryeministrit Kurti dhe presidentit Vuçiq nuk do të zhvillohet. Si arsye për mosmbajtjen e këtij takimi të paralajmëruar Bislimi tha të ketë qenë “mos përparimi mjaftueshëm i prekshëm” gjatë takimit të sotëm me delegacionin serb. Gjatë takimit trepalësh, e vetmja temë e diskutuar ka qenë çështja e të pagjeturve. Megjithëkëtë, takimi i sotëm u zhvillua, por pa ndonjë rezultat të prekshëm.

Kontrolloni gjithashtu

Avni Ajdini: Ligji për Rimëkëmbjen Ekonomike është diskriminues në disa sektorë

BSPK-ja ndjekë me shqetësim rritjen e çmimeve të artikujve esencialë në Kosovë dhe propozon ngritje të pagave

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës, po ndjekë me shqetësim rritjen e çmimeve të ...