KEK
Fillimi / Lajmet / Kadrijaj: MPJD i ka ndaluar ambasadorët që t’i ofrojnë Komisionit raporte lidhur me personat që kanë kërkuar të kthehen
Kadrijaj: Hoti mos të bëjë gabimin e koalicionit qeverisës paraardhës LV-LDK për mosrespektim të njëri-tjetrit

Kadrijaj: MPJD i ka ndaluar ambasadorët që t’i ofrojnë Komisionit raporte lidhur me personat që kanë kërkuar të kthehen

Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë ka mbajtur sot mbledhjen e radhës ku është diskutuar për procesin e riatdhesimit gjatë pandemisë. Pas takimit Kryetarja e Komisionit, deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj, ka akuzuar Ministrinë e Punëve të Jashtme se i ka ndaluar ambasadorët që t’i ofrojnë Komisionit raporte lidhur me personat që kanë kërkuar të kthehen. Kadrijaj ka thënë se Komisioni ka vendosur që sërish të ftojnë për raportim Drejtorin e Përgjithshëm.

Kontrolloni gjithashtu

Selvie Halimi: Kombi shqiptar ende i ka të freskëta plagët e superfuqive evropiane

Selvie Halimi: Kombi shqiptar ende i ka të freskëta plagët e superfuqive evropiane

Zyrtarja e PDK-së Selvie Halimi, ka reaguar lidhur me zhvillimet e fundit në vend, në ...