mbpzhr 2018
MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / KQZ mban takim pune me përfaqësues të Policisë, Prokurorisë se Shtetit, PZAP-it dhe Këshillit Gjyqësor
KQZ mban takim pune me përfaqësues të Policisë, Prokurorisë se Shtetit, PZAP-it dhe Këshillit Gjyqësor

KQZ mban takim pune me përfaqësues të Policisë, Prokurorisë se Shtetit, PZAP-it dhe Këshillit Gjyqësor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, në ditën e hapjes së fushatës zgjedhore ka mbajtur një takim pune me përfaqësues të Policisë, Prokurorisë së Shtetit, Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa dhe Këshillit Gjyqësor ku u diskutua lidhur me programin orientues të sigurisë për zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e Kosovës të cilat do mbahen më 6 tetor. Kryeshefi ekzekutiv i Sekretariatit  të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Enis Halimi ,u shpreh optimist  për ecurinë e përgatitjeve për  zgjedhjet, derisa  tha se përmes një procesi demokratik të zgjedhjeve do t’i bëjnë nder shoqërisë. Gatishmërinë për të iu  përgjigjur të gjithave situatave  gjatë fushatës e shprehu edhe Policia e Kosovës, ku në emër të këtij institucioni foli koordinatori për operacione, Afrim Ahmeti. Ai tha se  janë ndërmarrë të gjitha veprimet e duhura për ditën e zgjedhjeve.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Kosova ofron kushte të volitshme për investitorë të huaj por dhe ka kapacitete për t’i gjeneruar investimet

Haradinaj: Kosova ofron kushte të volitshme për investitorë të huaj por dhe ka kapacitete për t’i gjeneruar investimet

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim investitorë nga Izraeli dhe Shqipëria, ...