Po ashtu sikur gjykata e Hagës, e cila e ka dorën tepër të lirë për të gjykuar vrasësit e shqiptarëve, krejt njëjtë sipas të njëjtave standarde dënon

Krusha e Madhe, fshati i shpirtrave të djegur, që vetëm për tri ditë forcat serbe i ekzekutuan 243 njerëz

Krusha e Madhe sot i përkujton të vrarët dhe të masakruarit nga forcat kriminale okupatore serbe, të cilët nuk i kanë kursyer as gratë, fëmijët dhe pleqtë. 17 vite më parë, konkretisht më 25,26,27 mars të vitit 1999, në fshatin Krushë të Rahovecit janë masakruar 243 personat. Masakra e Krushës së Madhe është një nga masakrat më të turpshme e kryer mbi popullsinë civile dhe njëra ndër masakrat dhe vrasjet me masive që u bënë prej paramilitarëve, policisë dhe ushtrisë e serbe anekënd Kosovës. Për kriminelët serb masakra ishte diçka e zakontë e punës së tyre ngase kështu ishin të urdhëruar nga kryekrimineli Millosheviq, të vritnin, të masakronin e të bënin spastrim etnik në mënyrë që shqiptarët të zhdukën.

Kontrolloni gjithashtu

Deputeti i PDK-së, Elmi Reçica në krye të një delegacioni ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Kuvendin e Republikës së Shqipërisë

Deputeti i PDK-së dhe anëtar i Komisionit Parlamentar për Integrim Evropian,  Elmi Reçica së bashku …