Kryeministri Rama

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama me disa anëtarë të kabinetit, do të qëndrojë nesër për një vizitë njëditore në Kosovë

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, pas kthimit nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës  ku mori pjesë në Asamblenë e OKB-së, sot vjen për një vizitë të paralajmëruar në Kosovës. Bashkë me kryeministrin gjatë vizitës, në kuadët të delegacionit   do të jetë edhe një pjesë e kabinetit qeveritar. Vizita e Edi Ramës, në Kosovës zhvillohet pas ftesës së kryeministri, Albin Kurti e uroi me rastin e zgjedhjes për herë të tretë kryeministër i Shqipërisë.

Agjenda e takimeve

9:10-11:40, takimi i dy kryeministrave dhe anëtarëve të kabineteve qeveritare;

10:50-11:30 takim me kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqin;

11:40-12:10, takim me kryetarin e LDK-së, Lumir Abdixhiku;

12:20-12:50, takim me kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj.

Gjatë qëndrimit në Kosovë, Rama do të dekorojë edhe akademikun, Rexhep Qosja.

Kontrolloni gjithashtu

Subjekti politik Vetëvendosje mban zgjedhjet për liderin e partisë me kandidatin e vetëm, liderin e saj, Albin Kurti

Subjekti politik Vetëvendosje mban zgjedhjet për liderin e partisë me kandidatin e vetëm, liderin e …