KEK
Fillimi / Lajmet / Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka paralajmëruar fillimin e një radhe bisedimesh me opozitën dhe me Listën Serbe
Isa Mustafa

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka paralajmëruar fillimin e një radhe bisedimesh me opozitën dhe me Listën Serbe

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka paralajmëruar fillimin e një radhe  bisedimesh me opozitën dhe me Listën Serbe për sqarimin e të gjitha dilemave para se të ri-procedohet për në kuvend, projektligji për ratifikimin e Marrëveshjes për shënimin e vijës kufitare me Malin e Zi. Kësaj ftese, kanë pranuar t’i përgjigjen Lëvizja Vetëvendosje dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, por edhe Nisma për Kosovës, Sekretari i kësaj partie parlamentare Bilall Sherifi thotë se “Nëse kryeministri kërkon takim me opozitën për ta ndihmuar atë që ta rrëzojmë bashkë këtë marrëveshje, atëherë për hirë të interesave të Kosovës do t’i përgjigjeshim pozitivisht ftesës për takim. Ndërsa në asnjë rast nuk do të shkonim në një takim me të në rast se ky takim do të kishte për qëllim legjitimimin e kësaj marrëveshje.

Kontrolloni gjithashtu

Antony Blinken:

Antony Blinken: Marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara dhe Kinës janë sprova “më e madhe gjeopolike” e shekullit

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, deklaroi të mërkurën se marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara ...