Airport Adem Jashari
tv dielli
kek
MIT
Fillimi / Lajmet / Kryesia e Kuvendit mblidhet nesër për ta shqyrtuar kërkesën e mocionit të LDK-së, për rrëzimin e Qeverisë Kurti
Kryesia e Kuvendit nesër mblidhet për ta shqyrtuar kërkesën e mocionit të LDK-së, për rrëzimin e Qeverisë Kurti

Kryesia e Kuvendit mblidhet nesër për ta shqyrtuar kërkesën e mocionit të LDK-së, për rrëzimin e Qeverisë Kurti

Kryesia e Kuvendit të Kosovës pritet të mbajë mbledhje nesër për të shqyrtuar kërkesën e mocionit të LDK-së, për rrëzimin e Qeverisë Kurti. LDK, tashmë disa ditë ka dorëzuar në Kuvendin e Kosovës 46 nënshkrime për të thirrur seancën për shkarkimin e Albin Kurtit. Kuvendi i Kosovës përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se seanca do të mblidhet kryesia e Kuvendit për t ë vendosur për seancë. “Rendi i ditës: Mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar  i LDK-së, mbështetur nga 44 deputetë” thuhet në njoftimin e Kuvendit.

Kontrolloni gjithashtu

Qeveria e aprovon nismën për anëtarësimin në Fondin e Mbështetjes Kulturore të Këshillit të Evropës “EURIMAGES”

Qeveria e aprovon nismën për anëtarësimin në Fondin e Mbështetjes Kulturore të Këshillit të Evropës EURIMAGES

Me propozim të ministres së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, Qeveria e Kosovës ka ...