Fillimi / Lajmet / Kryetari, Hashim Thaçi ka reaguar pas sulmit në ndërtesën e Kuvendit të Kosovës
Hashim Thaçi

Kryetari, Hashim Thaçi ka reaguar pas sulmit në ndërtesën e Kuvendit të Kosovës

Kryetari i vendit, Hashim Thaçi ka reaguar  pas sulmit në Kuvendin e Kosovës, duke thënë se mund të pajtohemi për shumë gjëra, por ajo për të cilën të gjithë duhet të pajtohen është se dhuna nuk duhet të ketë vend në Kosovë.  “Dhuna sjell frikë, frika sjell urrejtje dhe urrejtja sjell pastaj edhe më shumë dhunë. Mund të mos pajtohemi për shumë gjëra, por ajo për të cilën të gjithë duhet të pajtohemi është se dhuna nuk duhet të ketë vend në Kosovën tonë, ka thënë mes tjerash kryetari Thaçi në reagimin e tij.

Kontrolloni gjithashtu

Avdullah Hoti: Sovraniteti e integriteti territorial i Kosovës nuk negociohet, Kushtetuta është e paprekshme

Avdullah Hoti: Sovraniteti e integriteti territorial i Kosovës nuk negociohet, Kushtetuta është e paprekshme

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka zhvilluar një takim me Emisarin e BE-së për dialogun ...