KEK
Fillimi / Lajmet / Kryetari Hashim Thaçi ka udhëtuar me sportistët tonë për në Rio
Kryetari Hashim Thaçi ka udhëtuar me sportistët tonë për në Rio

Kryetari Hashim Thaçi ka udhëtuar me sportistët tonë për në Rio

Kryetari i vendit, Hashim Thaçi ka udhëtuar me sportistët tonë për në fshatin olimpik në Rio të Brazilit ku do të mbahen lojërat olimpike. Ai gjatë ditës pritet të marrë pjesë në një ceremoni solemne, në të cilën do të intonohet himni dhe do të ngrihet flamuri i Kosovës. Në aeroportin e Rio-s, kryetari, Hashim Thaçi është pritur nga protokolli i shtetit brazilian.

Kontrolloni gjithashtu

Partitë opozitare vazhdojnë të kërkojnë zgjedhje të parakohshme në Kosovë

Demokracia në Veprim kërkon të hetohen dyshimet për falsifikim me vota të kandidatëve për deputetë

Organizata “Demokracia në Veprim” ( DnV) ka kërkuar që të hetohen dyshimet për falsifikim me ...