MIT KS
Fillimi / Lajmet / Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj, ka biseduar me ambasadorin e Italisë, Nicola Orlando
Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj, ka biseduar me ambasadorin e Italisë, Nicola Orlando

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj, ka biseduar me ambasadorin e Italisë, Nicola Orlando

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj, ka biseduar me ambasadorin e Italisë, Nicola Orlando, me të cilin ka folur lidhur  zhvillimet politike në vend, si dhe sfidat në të cilat po kalon Kosova, në këtë situatë të ndjeshme. “Prita sot në takim, ambasadorin e nderuar, Nicola Orlando. Diskutuam së bashku për zhvillimet politike në vend, si dhe sfidat në të cilat po kalon Kosova, në këtë situatë të ndjeshme. Ambasadori italian, shprehu mbështetjen e vendit të tij, në proceset integruese të Kosovës në organizatat ndërkombëtare dhe Bashkim Evropian. Jam falënderues për rolin e Italisë në të kaluarën dhe në këto ditë me rëndësi për të ardhmen e vendit tonë”, ka shkruar Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

Lul Raka: Rreziku kryesor është tejkalimi i kapaciteteve edhe menaxhueshmëria e raseteve të shtuara

Lul Raka: Rreziku kryesor është tejkalimi i kapaciteteve edhe menaxhueshmëria e raseteve të shtuara

Kosova po përballet muajve të fundit me periudhën më të rëndë shëndetësore që nga shfaqja ...