Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj thotë se nuk do të jetë pjesë e Kuvendit të Kosovës
Haradinaj: Dorëheqja ime dëshmoi se demokracia është stabile dhe se në kohë krizash, vendimmarrja i kthehet sovranit

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj thotë se nuk do të jetë pjesë e Kuvendit të Kosovës

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, pas shpalljes së rezultateve nga KQZ ka bërë të ditur se nuk do të ushtroi pozitën e deputetit.“Jam kryetar i Aleancës, por nuk do të jem në Parlament, do t’i liroj poziten atij që vije me radhë”, ka thënë Haradinaj. Kandidati i parë në pritje për t’u bërë deputet është Gazmend Abrashi, i cili do ta zë vendin e shefit të parties së tij në Kuvend.

Kontrolloni gjithashtu

Naim Tërnava: rënia e numrit të të infektuarve në ditët e fundit është mundësi e mirë që të fillojë hapja e xhamive

Naim Tërnava: Rënia e numrit të të infektuarve në ditët e fundit është mundësi e mirë që të fillojë hapja e xhamive

Kryetari i Bashkësisë Islame në Kosovë, Naim Tërnava, është deklaruar se rënia e numrit të ...