MIT
tv dielli
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka pritur sot në takim zëvendës shefin e misionit vëzhgues të BE-së, Marian Gabriel
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim zëvendës shefin e misionit vëzhgues të BE-së, Marian Gabriel

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka pritur sot në takim zëvendës shefin e misionit vëzhgues të BE-së, Marian Gabriel

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim zëvendës shefin e misionit vëzhgues të BE-së, z. Marian Gabriel. Në këtë takim që u zhvillua në Zyrën e liderit të PDK-së u diskutua për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor në Kosovë. Pas këtij takimi, Veseli ka shkruar në faqen e tij në Facebook se me zëvendës shefin e misionit vëzhgues të BE-së ka diskutuar edhe për sfidat që e kanë përcjell procesin zgjedhor në Kosovë. “Me zëvendës shefin e misionit vëzhgues të BE-së, z. Marian Gabriel, diskutuam përgjithësisht për procesin zgjedhor, si për mbarëvajtjen ashtu dhe për sfidat që e kanë përcjellë. Presim përfundimin sa më të shpejtë të këtij procesi pasi që qytetarët e Kosovës duhet t’i kenë adresat për nevojat e tyre”, ka shkruar Veseli.

Kontrolloni gjithashtu

Grupi parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje mban sot mbledhje për të diskutuar rreth përgatitjeve për seancën konstituive

Vetëvendosja, urdhër kryetarit Thaçi: Mos kërko emra për kryeministër të ri, por bëhu gati për datën e zgjedhjeve!

Duke paraqitur qëndrimin e saj për gjendjen e krijuar në vend dhe duke ju përgjigjur ...