Kulla më e lartë në Dubai, afishon Flamurin Kuq e Zi për 28 nëntor Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë

Kulla më e lartë në Dubai, afishon Flamurin Kuq e Zi për 28 nëntor Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë

Kulla më e lartë në Dubai, afishon Flamurin Kuq e Zi për 28 nëntor Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë. Një urim kreativ dhe i veçantë ka ardhur për Shqipërinë me rastin e 110 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë nga Emiratet e Bashkuara Arabe. Kulla më e lartë në botë, “Burj Khalifa” që gjendet në Dubai, u mbulua pasditen e së hënës me ngjyrat e flamurit Kuq e Zi. BurjKhalifa ndez dritat me flamurin shqiptar në festimin e ditës kombëtare të tyre. Ju dëshirojmë prosperitet dhe zhvillim”, kanë shkruar në faqen zyrtare të Burj Khalifa. Gjithashtu, në sfond kanë lëshuar edhe himnin kombëtar shqiptar.

 

Kontrolloni gjithashtu

KFOR-i ka bërë të ditur se ndodhen në Banjskë dhe se janë të gatshëm të përgjigjen nëse shfaqet nevoja

KFOR-i ka bërë të ditur se janë në gjendje gatishmërie dhe të gatshëm për të …