KEK
Fillimi / Lajmet / Kurti e viziton Klinën për të parë dëmet e shkaktuara nga erëra, e shpreh gatishmërinë e Qeverisë për ndihmë
Kurti e viziton Klinën për të parë dëmet e shkaktuara nga erëra, e shpreh gatishmerinë e Qeverisë për ndihmë

Kurti e viziton Klinën për të parë dëmet e shkaktuara nga erëra, e shpreh gatishmërinë e Qeverisë për ndihmë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti vizitoi mëngjesin e sotëm komunën e Klinës. Shkak i kësaj vizite janë dëmet e mëdha të shkaktuara nga erërat e forta. Për të parë nga afër gjendjen, Kurti i shoqëruar nga ministrat Hykmete Bajrami dhe Besian Mustafa si dhe kryetari i Komunës së Klinës, Zenun Elezaj, takoi banorët e fshatit Stup. Pasi u njoftua për dëmet që shkaktoi era në këtë regjion, Kurti shprehu gatishmërinë e qeverisë për të ndihmuar komunën dhe qytetarët. Sipas tij në gjithë këtë fatkeqësi, fat i mirë është që nuk ka jetë të humbura. Në anën tjetër, kryetari i komunës së Klinës, Zenun Elezaj tha se nga erërat që mbizotëruan në Kosovë qytetarët e kësaj komune kanë pësuar dëmtime të mëdha në rrjetin elektrik si dhe janë shënuar disa dëme në buqjësi.

Kontrolloni gjithashtu

PDK do të votojë Ligjin për Rimëkëmbje, nëse do të merren parasysh kërkesat e tyre nga koalicioni qeverisës

PDK do të votojë Ligjin për Rimëkëmbje, nëse do të merren parasysh kërkesat e tyre nga koalicioni qeverisës

Në mungesë të kuorumit në vendimmarrje në Komisionin për Buxhet dhe Transfere, votimi i projektligjit ...