Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti kërkon nga Prokuroria të veprojë menjëherë që të shpëtohet Telekomi

Albin Kurti fton LDK-në dhe deputetë të PAN t’i bashkohen Vetëvendosjes për krijimin e Qeverisë së re

Kandidati për kryeministër i Vetëvendosjes, Albin Kurti u ka bërë thirrje partive të koalicionit LDK-AKR-Alternativa dhe deputetëve të koalicionit PDK-AAK-Nisma për themelimin e qeverisë së re. “Ftojmë të gjitha subjektet politike të koalicionit LAA dhe të gjithë deputetët brenda koalicionit PAN që të na bashkohen në tryezë për të diskutuar për themelimin e qeverisë. Më 11 qershor, Lëvizja Vetëvendose doli të jetë partia më e madhe në vend, dhe se dy koalicionet e tjera pësuan humbje të thellë. “Ne jemi të gatshëm për ndërtimin e një qeverie të re të udhëhequr nga Vetëvendosja”, ka thënë Kurti.

Kontrolloni gjithashtu

OVL e UÇK-së, dega Deçan: në një vjetorin e ndarjes nga jeta, mbahen homazhe për çlirimtarin Agron Haradinaj

Të nderuara Familje të Dëshmorëve ,Invalid dhe Veteranë të Luftës së UÇK-së. Të nderuar qytetarë! …