KEK
Fillimi / Lajmet / Kurti: Konstituimi i institucioneve do të bëhet sa më shpejtë që të jetë e mundur
Kërcënimi arbitrar i Albin Kurtit, me maksimën e njohur, “krejt ose hiq”, tregon frikën e tij në “përballje” me realitetin

Kurti: Konstituimi i institucioneve do të bëhet sa më shpejtë që të jetë e mundur

Fituesi i zgjedhjeve të 14 shkurtit, kandidati i Vetëvendosjes për kryeminsiter, Albin Kurti ka deklaruar se konstituimi i institucioneve do të bëhet sa më shpejtë që të jetë e mundur. Ai ka thënë se takimi gjatë takimit të sotëm me Vjosa Osmanin, Glauk Konjufcën, Donika Gërvallën e Saranda Bogujevcin është biseduar për procesin zgjedhor, për orarin drejt konstituimit të institucioneve. Ishim bashkë me presidenten, Vjosa Osmani dhe tashmë, deputeten e ardhshme, Donika Gërvalla dhe ishte një takim i këndshëm, i së dielës paradite. Gjithçka do të shkojë, sa më shpejt që të mundet nga ana jonë. Të vetmet kufizime janë ato që kanë të bëjnë me aspektin procedural, ka theksuar lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti partia e të cilit ka shënuar një fitore bindëse në zgjedhjet e 14 shkurtit duke fituar 50 % të votave.

Kontrolloni gjithashtu

Ganimete Musliu reagon për grafitet e vendosura në shtëpinë e Adelina Granicë, kjo nuk është kulturë e PDK-së

Ganimete Musliu reagon për grafitet e vendosura në shtëpinë e Adelina Granicës, kjo nuk është kulturë e PDK-së

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka reaguar pas grafiteve në shtëpinë e ish-bashkëpartikates, tani deputete ...