KEK
Fillimi / Lajmet / Lirohen nga burgu vëllezërit Fadil dhe Nexhat Demaku pas vujatjes së dënimit për më shumë se dy vite
Lirohen nga burgu vëllezërit Fadil dhe Nexhat Demaku pas vujatjes së dënimit për më shumë se dy vite

Lirohen nga burgu vëllezërit Fadil dhe Nexhat Demaku pas vujatjes së dënimit për më shumë se dy vite

Ish-kryetari i Drenasit Nexhat Demaku si dhe ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës Fadil Demaku, janë liruar nga burgu, pas vujatjes së dënimit për më shumë se dy vjet. Lajmin e ka bërë të ditur vëllai i tyre Jahir Demaku, përmes rrjetit social. “Sot përfundoi edhe një padrejtësi për vëllëzërit e mi. Shpresoj që shpejtë të përfundoj edhe për vllëzërit Demaj”, ka shkruar Demaku. Ish-kryetari i Drenasit Nexhat Demaku si dhe ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës Fadil Demaku ishin dërguar në burg për vuajtje dënimi, për të ashtuquajturin ‘Grupi i Drenicës’ Ata ishin detyruar të vuanin dënimin, sipas vendimit të dhënë nga sistemi i Drejtësisë në Kosovë. Veç vëllezërve Demaku me kërkesë të panelit gjyqësor të Eulex-it, dënimin vuajnë edhe vëllëzërit Demaj.

Kontrolloni gjithashtu

Sot do të nënshkruhet Memorandumi i Mirëkuptimit me Malin e Zi, për njohjen reciproke të certifikatave të sigurimit

Sot do të nënshkruhet Memorandumi i Mirëkuptimit me Malin e Zi, për njohjen e certifikatave të sigurimit

Byroja Kosovare e Sigurimeve ka njoftuar se sot do të nënshkruhet Memorandumi i Mirëkuptimit me ...