KEK
Fillimi / Lajmet / Lulëzim Blaka: Ministrat e Albin Kurtit po e luajnë rolin e prokurorëve me zhurmë e propaganda në publik, për dëmtimin e opozitës
Lulëzim Blaka: Ministrat e Albin Kurtit po e luajnë rolin e prokurorëve me zhurmë e propaganda në publik, për dëmtimin e opozitës

Lulëzim Blaka: Ministrat e Albin Kurtit po e luajnë rolin e prokurorëve me zhurmë e propaganda në publik, për dëmtimin e opozitës

Zëdhënësi i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Lulëzim Blaka, ka deklaruar se ministrat e Albin Kurtit po e luajnë rolin e prokurorëve me zhurmë e propaganda në publik, në tentim të persekutimit të opozitës. Çka është puna e këtyre ministrave të Albinit?  A janë prokurorë apo çka është puna e tyre?  Pse kanë nevojë këta mashtrues të merren me çështje të cilat janë prerogativë ekskluzive e organit të akuzës?  Apo veç kujtojnë se me shpifje e me gënjeshtra publike kanë arritur qëllimin?  Jo, kjo nuk do të kalojë dhe do të përgjigjen një për një për krejt rrenat publike! Nuk mund ta tërhiqni vëmendjen e opinionit për dështimet e juaja me asnjë rrenë, sado e madhe qoftë ajo!”, ka shkruar Blaka.

Kontrolloni gjithashtu

Dy deputetët e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli e Haki Abazi kundërshtohen në mbledhjen e Komisioni për Punë të Jashtme

Dy deputetët e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli e Haki Abazi kundërshtohen në mbledhjen e Komisioni për Punë të Jashtme

Në takimin e sotëm të Komisionit për Punë të Jashtme, deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti ...